Liepos pirmąjį sekmadienį visoje Lietuvoje minima globėjo diena. Ta proga visoje Lietuvoje organizuojami globos savaitės renginiai. Vaikų globos savaitės renginiai visuomenę skatina į globos temą žvelgti ne abejingai, o atvirai. Vaikui galime dovanoti tai, kas svarbiausia: šeimą, meilę, stabilumą. Globos savaitė – tai metas, kai sustojame pažvelgti giliau – į vaikų širdis, jų svajones, ir į globėjus. Kazlų Rūdos pedagoginė psichologinė tarnyba 2025 m. liepos 3 d. organizavo žygį „Vaikai yra vaikai“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir dalyvavo VšĮ Kazlų Rūdos savivaldybės vaikų dienos centras. Renginio pradžioje globos centro darbuotojos pristatė šių metų globos savaitės simbolį veidrodį. Šių metų simbolis – veidrodis – kalba ypatinga kalba. Jis primena mums, kaip svarbu kiekvienam vaikui turėti galimybę atsispindėti ne tik tikrame veidrodyje, bet ir švelniame, rūpestingame žvilgsnyje. Veidrodis – tai kvietimas pažvelgti giliau: į vaikų svajones, begalinį poreikį būti matomiems ir vertinamiems. Šios savaitės simbolis primena: kiekvienas vaikas turi teisę būti matomas. Ir kiekvienas mylintis suaugęs gali tapti tuo veidrodžiu, kuriame atsispindi šviesi vaiko ateitis.
Šis simbolis tarsi pratęsia dar 2024 metais pradėtą socialinę kampaniją „Mano akims reikia Tavo akių“. Kampanijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą, keisti požiūrį ir drąsinti tuos, kurie svarsto galimybę tapti globėjais.
Renginio dalyviai buvo kviečiami rašyti atvirlaiškius savo, draugams, artimiesiems, pažystamiems kviečiant juos tapti globėjais. Kartais užtenka vos kelių nuoširdžių žodžių, kad žmogus apsvarstytų galimybę keisti vaikų gyvenimus, tapti globėju ar labiau suprastų globos svarbą. Per visą Vaikų globos savaitę tokie nuoširdūs žodžiai skries per Lietuvą atvirlaiškiuose. Ant jų – šeiminiuose namuose augančių vaikų sukurtos frazės. Gali būti, kad kai kurie iš jų pataikys tiesiai į širdį tam, kuris svarsto apie globą.
Po šios įžanginės dalies visi dalyviai išsiruošė į žygį Kazlų Rūdos pažintiniu taku. Nors žygis nebuvo ilgas, tačiau dėl itin karštos dienos oro sąlygų jis tapo nemenku fiziniu iššūkiu. Miško pradžioje – žygeiviai buvo paprašyti rinkti įvairius žolynus, kurie vėliau buvo naudojami vainikų pynimui. Ši veikla buvo simbolinė – minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, bei graži iniciatyva prisidėti prie ilgiausio globos savaitės vainiko pynimo.
Vaikai ypač entuziastingai įsitraukė į žolynų rinkimo veiklą – buvo renkamos smilgos, jonažolės, taip pat pastebėta ir retesnių miško augalų. Pasiekus Vokiškais kalnais vadinamą vietovę, dalyvių laukė piknikas, po kurio mažieji galėjo dalyvauti žaidime „Lobio paieška“, o vyresnieji kartu su suaugusiais pynė vainikus. Visą veiklų eigą lydėjo gyva muzika – armonikos garsai bei būgno ritmas, kurie sukūrę šventišką nuotaiką.
Renginys buvo užbaigtas simboliniu šokio ratu, kurio viduryje puikavosi nupintas vainikas – bendrystės, vienybės ir rūpesčio simbolis. Nepaisant rekordinės liepos karščio bangos, vaikai ir kiti dalyviai išliko aktyvūs, linksmi ir motyvuoti.
Tokio pobūdžio renginiai ne tik stiprina bendruomenės ryšius, bet ir skatina socialinę atsakomybę bei empatiją vaikų atžvilgiu. Globos savaitės minėjimas žygiu ir kūrybinėmis veiklomis yra puikus pavyzdys, kaip galima derinti švietimą, fizinį aktyvumą ir pilietiškumo ugdymą.
Socialinė darbuotoja, dirbanti su šeima, Rima Deltuvienė








