KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA

Tarnybos veiklos sritis – pagalba mokiniui, mokytojui ir mokyklai.

Psichoaktyvių medžiagų vartojimo

KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA > Psichoaktyvių medžiagų vartojimo

Psichoaktyvių medžiagų vartojimas sukelia rimtus sveikatos sutrikimus, psichologines bei socialines pasekmes, kurios skaudžios ne tik žmogui, jo šeimai, bet ir liečia visą visuomenę. Psichoaktyvios medžiagos labai populiarios tarp jaunų asmenų, paauglių. Šis asmens raidos laikotarpis yra rizikos laikotarpis, kuomet padidėja psichoaktyvių medžiagų vartojimo rizika. Šiuo laikotarpiu neretai pradedama eksperimentuoti su medžiagomis, kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo elgesį, gali sukelti fizinę ar psichologinę priklausomybę. Tai dažnai įtakoja asmens socialinė aplinka, asmeninės savybės, biologiniai, socialiniai ir ekonominiai veiksniai, paveldimumas, psichoaktyvių medžiagų prieinamumas, mažas visuomenės aktyvumas, šeimos ryšių susilpnėjimas, moralinių vertybių nuvertėjimas.

Jauniems asmenims, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, netinka bendrosios prevencijos metodai, be to  jauni asmenys dažnai dar neturi ilgo psichoaktyvių medžiagų vartojimo sukeltų pasekmių. Lietuvoje jau yra parengta nemažai veiksmingų psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos  metodų, tačiau kai paauglys eksperimentuoja su psichoaktyviomis medžiagomis, išbando vis naujas medžiagas, reikalinga ankstyvoji intervencija.

Ši programa, parengta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, skirta 14-21 m. asmenims, eksperimentuojantiems su psichoaktyviomis medžiagomis, tačiau dar neturintiems priklausomybės. Kazlų Rūdos savivaldybėje programos vykdymą organizuoja Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ankstyvoji intervencija“Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ankstyvoji intervencija“

DAUGIAU APIE PROGRAMĄ

Programa vykdoma vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ir švietimo ir mokslo ministrų patvirtintu Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašu

Versija neįgaliems
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti