KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA

Tarnybos veiklos sritis – pagalba mokiniui, mokytojui ir mokyklai.

SCERTS modelis — pagalba šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus

KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA > Naujienos > SCERTS modelis — pagalba šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus

Lietuvoje pristatyta SCERTS metodika, kuri yra naujai atvežta ir licencijuota darbo su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą.

SCERTS metodika, ji išversta į Lietuvių kalbą, apmokomi specialistai iš keturių mažųjų savivaldybių (Varėnos, Kazlų Rūdos, Joniškio, Kaišiadorių), kurie bus konsultuojami apie praktinį metodikos naudojimą darbe, stebimas trumpo intervencijų laikotarpio efektyvumas.

Metodika plačiai naudojama pasaulyje, ypač tinkanti vaikų su spec. poreikiais integracijai ugdymo įstaigoje bei bendruomenėje, kas Lietuvoje tampa vis aktualesnė tema. SCERTS, tai integruotas darbo su autizmo spektro sutrikimus turinčiais vaikais modelis, kuris apima skirtingas sritis bei yra tinkamas derinti su kitais turimais metodais. Modelis paremtas moksliniais tyrimais, pačiame modelyje integruoti tyrimais paremti vertinimo instrumentai, paaiškintas ir ištirtas siekiamas poveikis. SCERTS pritaikytas JAV, Kanadoje, Australijoje, Kinijoje, Japonijoje ir kt. šalyse, o Naujojoje Zelandijoje adaptuotas į bendrą 0-6 metų vaikų mokymo programą.

Gretutinis projekto tikslas – mažinti autizmo spektro sutrikimus turinčių vaikų stigmatizaciją, bei siekiama į projekto metu vykdomus mokymus įtraukti savivaldybių administracijos atstovus, išplėstinės šeimos narius ir platų specialistų spektrą, kurie gali padėti daryti pokytį iš bendruomenės perspektyvos.

 

Versija neįgaliems
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti