KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA

Tarnybos veiklos sritis – pagalba mokiniui, mokytojui ir mokyklai.

Įtraukusis ugdymas: ar nuo 2024-ųjų tikrai bus užkirstas kelias diskriminacijai?

KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA > Naujienos > Įtraukusis ugdymas: ar nuo 2024-ųjų tikrai bus užkirstas kelias diskriminacijai?

Iki 2024-ųjų, kai įsigalios Švietimo įstatymo pakeitimai, liko kiek daugiau nei vieni kalendoriniai metai. Šie įstatymo pakeitimai reiškia, kad kiekviena Lietuvos mokykla bus įpareigota priimti vaikus su negalia ir specialiaisiais ugdymosi poreikiais. Iki šiol galiojusios įstatymo išimties, leidusios atisakyti šiuos vaikus priimti – neliks. Taip siekiama užkirsti kelią diskriminacijai ir pereiti prie įtraukaus švietimo, o žvelgiant plačiau – įtraukios visuomenės ir visaverčių galimybių žmonėms su negalia mokytis, dirbti, leisti laisvalaikį.

Įtraukaus ugdymo vizija skamba puikiai, tačiau kol kas sunku nuspėti, ar išaušus 2024-iesiems tikrai bus užkirstas kelias atskirčiai ir diskriminacijai švietimo sistemoje. Tai lemia vis dar nevienareikšmiškos visuomenės nuostatos vaikų su negalia įtraukties atžvilgiu bei itin lėtai vykstanti švietimo reforma – daug mokyklų vis dar nežino, kaip atrodys jų kasdienybė įsigaliojus Švietimo įstatymo pakeitimams.

https://lygybe.lt/lt/itraukusis-ugdymas-ar-nuo-2024-uju-tikrai-bus-uzkirstas-kelias-diskriminacijai?fbclid=IwAR3-jw3kaMup_DNNTvJ2M1Y3AeU80_eOEaepjAveJskKD-BnMJRLVmOXWso

Versija neįgaliems
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti