KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA

Tarnybos veiklos sritis – pagalba mokiniui, mokytojui ir mokyklai.

M. Navickienė: tobulinti ir auginti vaiko teisių apsaugos sistemą turime nuolat. Tai nėra baigtinis procesas

KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA > Naujienos > M. Navickienė: tobulinti ir auginti vaiko teisių apsaugos sistemą turime nuolat. Tai nėra baigtinis procesas

Susitikusi su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Tautų specialiąja  įgaliotine smurto prieš vaikus klausimais Najat Maalla M’jid, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pabrėžė, kad Lietuva yra padariusi nemažą pažangą vaiko teisių apsaugos ir institucinės globos pertvarkos srityse, bet ties tuo nesustojama – ir toliau bus siekiama absoliučios netolerancijos bet kokios formos smurtui ir labiau orientuojamasi į individualizuotą pagalbą vaikams ir šeimoms. JT specialioji  įgaliotinė smurto prieš vaikus klausimais N.M. M’jid labai gerai įvertino Lietuvos pažangą vaiko teisių apsaugos srityje, ypač pabrėždama požiūrį, kai centre ne institucija, o žmogus.

„Lietuva nuveikė didelį darbą kurdama efektyvią, į vaiką ir šeimą orientuotą vaiko teisių apsaugos sistemą šalyje. Vis daugiau vaikų, buvusių institucijose, dabar auga šeimos aplinkoje – beveik 7 tūkst. jų globojami, kai institucijose per 5 m. vaikų sumažėjo beveik 90 proc. ir toliau mažinsime vaikų institucinę globą ir sieksime, jog iš laikinų, globėjai taptų nuolatiniais, kad vaikai augtų kuo saugesnėje ir stabilioje aplinkoje, išvengiant patekimo į globos namus, kad ir laikinai“, – sako ministrė M. Navickienė.

Ministrė M. Navickienė pažymėjo, kad Lietuva visiškai uždraudė visų formų smurtą prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes visose vaiko aplinkose, taip pat ir šeimoje. Fizinių bausmių draudimas šeimoje įstatymu įtvirtintas 2017 m.

Visą tekstą galite rasti čia: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/m-navickiene-tobulinti-ir-auginti-vaiko-teisiu-apsaugos-sistema-turime-nuolat-tai-nera-baigtinis-procesas

Versija neįgaliems
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti