KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA

Tarnybos veiklos sritis – pagalba mokiniui, mokytojui ir mokyklai.

Profesinis orientavimas. Pažintiniai vizitai.

KAZLŲ RŪDOS PEDAGOGINĖ PSICHOLOGINĖ TARNYBA > Naujienos > Profesinis orientavimas. Pažintiniai vizitai.

Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklose mokiniams nuo pirmos klasės vykdomas profesinis mokinių orientavimas. Profesinio orientavimo tikslas – padėti mokiniams išsiaiškinti būsimos profesinės karjeros tikslus, susipažinti su darbo pasauliu ir padėti jiems įgyti gebėjimų profesinei karjerai planuoti.

Prieš renkantis kur studijuoti labai svarbu išbandyti įvairias specialybes tikrovėje ir bent dalimi patirti, ką reiškia būti miškininku, vadybininku, pardavėju, bitininku, policininku, mokytoju ar pan. Siekiant mokinius supažindinti su profesijų pasauliu ir realiu skirtingų profesinių veiklų spektru, nepakanka vien mokyklose naudojamų metodų ar supažindinimo su profesijomis formų. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realus mokinio išvykimas į darbo aplinkas. Gyvas realios darbo aplinkos patyrimas vaidina ypatingai svarbų vaidmenį mokiniams renkantis jų ateities karjerą, o taip pat sukuria palankias sąlygas formuotis mokinių tam tikriems įgūdžiams bei kompetencijoms.

Vien pokalbiai su karjeros specialistais, karjeros ugdymo pamokos ar mėginimai „išsitirti“ įvairiomis psichologinėmis matavimo priemonėmis (testais, klausimynais) nereiškia, kad jau žinome, kuo norėtume būti ateityje. Norint mokinius visapusiškai supažindinti su įvairiomis profesijomis karjeros specialistės vykdo pažintinius vizitus. Pažintinių vizitų tikslas – mokinių supažindinimas ir susipažinimas su kasdieniu įmonės/įstaigos/organizacijos darbu, pagrindinėmis veiklomis bei vidaus tvarka.

Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnybos karjeros specialistės nuolatos vykdo mokiniams profesinį informavimą, veiklinimą.

Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos 8-tos klasės mokiniai kartu su karjeros specialiste lankėsi Valstybinės miškų urėdijos Kazlų Rūdos regioniniame padalinyje.  Apsilankymo metu susipažino su miškininko profesija, taip pat aplankė miško muziejų.

Mokiniai sužinojo kaip atsiranda miškas, kokių medžių daugiausiai auga Lietuvos miškuose, kuris Lietuvos kraštas miškingiausias, kaip pagal dirvą parinkti tinkamą medžių rūšį ir daug kitos įdomios informacijos. Plačiau susipažinome su miškininko profesija. Sužinojome, kad miškininko darbe reikia rūpintis ne tik medžių auginimu ar kirtimu, bet ir atlikti dar daug įvairių darbų: saugoti mišką nuo gaisrų, įrenginėti poilsiavietes, prižiūrėti miško kelius, užtikrinti tvarką ir pan. Klausydami įvairių pasakojimų ir patarimų, mokiniai suprato, kad būti miškininku yra daugiau nei tik profesija.

Karjeros specialistė kartu su Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos abiturientais aplankė Kauno technologijų mokymų centrą. Mokykloje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su mokyklos mokytojais ir mokiniais, išgirsti apie rengiamas studijų programas, plačiau sužinoti apie studijų sąlygas ir galimybes. Mokiniai susipažino su mūrininko-betonuotojo padėjėjo, dažytojo-tinkuotojo padėjėjo, plytelių klojėjo-tinkuotojo padėjėjo, pynėjo iš vytelių, rankdarbių gamintojo ir virėjo specialybėmis.

Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazijos IIG ir IIIG klasių mokiniai kartu su karjeros specialiste dalyvavo Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato organizuotame renginyje. Jo metu gimnazistai susitiko su Mykolo Romerio universiteto bei Lietuvos Policijos mokyklos atstovais. Marijampolės apskrities VPK pareigūnai pristatė policijos pareigūno profesiją, gimnazistai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policijos ginkluote, policijos ekspertų naudojama tyrimų įranga, nuodugniai apžiūrėjo policijos automobilius ir motociklus.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos IC klasės gimnazistai kartu su karjeros specialiste lankėsi didžiausioje Kazlų Rūdos miesto įmonėje  “IKEA Industry Lietuva”.
Profesinio veiklinimo metu mokiniai susipažino su įmonėje gaminama produkcija, jos pastalpomis, įrenginiais, stebėjo gamybos procesą, gamyklos liniją, specialistų darbą. Sužinojo, kokių profesijų atstovai įmonėje dirba, kokie yra reikalavimai norint įsidarbinti.
Buvo labai įdomu pamatyti, kaip gimsta plokštės, kurios vėliau naudojamos baldų gamyboje.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos IIA klasės gimnazistai vyko pas dr.Algirdą Amšiejų susipažinti su bitininko darbu. Charizmatiškas bitininkas dr.Algirdas Amšiejus savo patirtimi ir darbo vaisiais pasidalino su mokiniais, nuotaikingai pasakojo savo karjeros kelią, kaip tapo biomedicinos mokslų daktaru, kokius pačius svarbiausius dalykus reikia išmanyti norint dirbti su bitėmis. Apie bičių svarbą, apie medaus ir kitų medaus produktų  naudą žmogaus organizmui, labai įdomiai pristatė dr.Algirdo Amšiejaus dukra Laura Baumann. Ji pademonstravo mokiniams bičių terapijai skirtus namelius, papasakojo, kokią naudą suteikia žmogui bičių šeimos dūzgesys.

Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnybos karjeros specialistės nuolat tobulina savo žinias, kad mokiniams galėtų pateikti naują ir aktualią informaciją. Birželio mėnesį darbuotojos lankėsi konferencijoje „Ateities įgūdžiai: karjeros specialisto vaidmuo“. Konferencijos metu buvo aptarta darbo rinkos ateitis, jaunuolių įtraukties ir profesinio orientavimo svarba. Estijos karjeros centro atstovė pasidalino gerąja patirtimi iš profesinio orientavimo praktikų Estijoje. Aptarta „Žaliasis“ profesinis orientavimas ir jo svarba dabar ir ateities kartoms.

 

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijoje organizuojama profesinio veiklinimo diena „Šok į tėvų klumpes“. Tą dieną, visos progimnazijos klasės keliaus į tėvų darbovietes, susipažins su aplinka, kurioje tėvai dirba, susipažins su reikalingomis profesijomis.

Konsultacijas profesinio orientavimo klausimais Kazlų Rūdos savivaldybės mokiniams teikia karjeros specialistės:

Agnė Amalienė, el.paštas: agne.amaliene@krppt.lt

Jolanta Gervinskienė, el.paštas: jolanta.gervinskiene@krppt.lt 

Versija neįgaliems
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti